پوسترچیست؟صفحات طراحی و چاپ شده که برای آموزش و اطلاع‌رسانی استفاده می شود وقتی می‌خواهیم تبلیغ و اطلاع‌رسانی را به عموم افراد یک جامعه بگوییم از انواع پوستر ها استفاده میکنیم.

پوستر چیست
پوستر چیست

کاربرد پوسترها:

مهمترین ویژگی پوستر این است که باید در نگاه اول مخاطب را جذب کند پوستر آگاه کننده و تشویق کننده است ما می‌توانیم اطلاعات مهمی را در قالب پوستر به مخاطب خود بگوییم, پوسترها در حالی که جزئی نیستند و در یک صفحه طراحی می‌شود اما اطلاعات کاملی را انتقال می دهند.

ویژگی انواع پوستر های موفق:

یک پوستر خوب باید با یک نگاه, مخاطب اطلاعات کافی را برساند. از رنگها به خوبی در آن استفاده شود در کادر مناسبی طراحی شده باشد سادگی یکی از دلایل جذب مخاطب است که به راحتی مفهوم پوستر را درک کند.

درپوسترهای نوشتاری,نوشتار باید به گونه ای طراحی شود که خواننده بتواند به سادگی آن را ببیند.

وحدت بین اجزای تشکیل دهنده پوستر بسیار مهم است و یک کار منسجم را به وجود میاورد.

ترکیب بندی و رعایت تناسب طلایی در کادربندی پوستر حتما باید رعایت شود.

المان های تشکیل دهنده پوستر:

بطور کلی پوستر بر روی یک کاغذ چاپ میشود که اندازه آن عموما بین A4 و A3 است.

رنگ ها ,فرم ها,نوشتار مختلف,تصاویر طراحی شده اجزایی اصلی آن را تشکیل میدهند.

ویژگی پوستر
ویژگی پوستر

 

انواع پوستر:

پوسترها در هر بخش از نوع و سبک خود پیروی میکنند که برخی از آنها را نام میبریم:

  • پوستر اجتماعی
  • پوسترسیاسی
  • پوستر آموزشی
  • پوسترتبلیغاتی
  • پوسترسینمایی

انواع پوستر ها این کمک را به ما میکند تا در هر زمینه ای به راحتی بتوانیم پوسترهای مربوط به آن را طراحی کنیم و کاملا از المان های آن سبک استفاده کنیم.

پوستراجتماعی چیست؟

پوستر اجتماعی مسائل جامعه و اجتماع را در بر می‌گیرد و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد رفتارهای اجتماعی را کنترل و هدفمند میسازد.

پوستراجتماعی
پوستراجتماعی

پوستر سیاسی چیست؟

پوستر های سیاسی ارتباط مستقیمی با سیاست یک کشور دارد پوستر های سیاسی از جنگها صلح ها میگوید و ازالمان هایی نظیر سربازان, تفنگ یا خون استفاده میکند.

پوستر سیاسی
پوستر سیاسی

پوسترآموزشی چیست؟

پوسترهای آموزشی در زمینه آموزش و اطلاعات مفیدی که به مخاطب می دهد کاربرد دارد, پوسترهای آموزشی بیشتر برای کودکان و برای یادگیری موضوعت مختلف در جامعه است.

پوستر آموزشی
پوستر آموزشی

پوستر تبلیغاتی چیست؟

پوسترهای تبلیغاتی برای تبلیغات یک محصول یا یک برند به کار می روند, که ما در سرتاسر شهر می توانیم آنها را به راحتی ببینیم و برای عموم افراد طراحی می شوند تا برای مشتری یک محصول ماندگار باشد.

پوستر تبلیغاتی
پوستر تبلیغاتی

پوستر سینمایی:

پوسترهای سینمایی برای تبلیغات فیلم یا سریال استفاده می شوند که بیشتر در گیشه سینماها در خود سینماها وجود دارد و اطلاعاتی راجع به فیلم یا سریال به مخاطب خود انتقال می دهند.

پوستر سینمایی
پوستر سینمایی

 پوسترچیست؟

این عبارت بطورکلی در وبسایت لوگوژین توضیح داده شد و از مناظر مختلف بررسی شد امیدوارم کاربردی و مفید باشد برای کاربران عزیز.

اطلاعات آموزشی بیشتر در صفحه اینستاگرام لوگوژین: